Polygon

Polygon je areál, který nabízí bezbariérovou budovu s učebnou, rovnou kluznou plochu, kopec s kluzným povrchem, aquaplaningovou vanu, smykovou deskou s vodními překážkami, zatáčku s kluznou plochou a technicko-terénní trať OFF-ROAD.
Více informací
Img_5159

Školící budova s učebnou

Hlavní, bezbariérová budova obsahuje učebnu, která je vybavená televizorem multimediální technikou pro moderní způsob prezentací. Pro

20230901-143636-1024x576

Rovná kluzná plocha

Rovná kluzná plocha slouží k tréninku základních řidičských dovedností, při kterých se soustředíme na zvládnutí smyku, umění maximálně zpomalit a dosáhnout minimální brzdné dráhy za každých adhezních podmínek v krizové situaci. Na tyto dovednosti lze stavět další a samozřejmě náročnější trénink.

Dsc06294

Kluzný kopec

Kopec s kluzným povrchem, slouží nejen k nácviku tzv. vyhýbacího manévru, ale i k poznání krizových situací způsobených fyzikálními zákonnostmi automobilu vůči kluzké rovině. Příznivci novějších vozidel zde otestují přenos výkonu motoru na vozovku se zásahem elektronických systémů.

Autodrom mýto - škola smyku (15)

Aquaplaningová vana

Aquaplaning je velmi podceňovaná záležitost na nejen českých silnicích. Proto často slyšíme, že právě nehody na vodě jsou častější než na sněhu, jelikož na mokré vozovce jezdíme rychleji a tolik nepředvídáme krizovou situaci.

Tato tréninková plocha slouží k seznámení s velkou vrstvou vody a nácviku reakce v krizové situaci, kdy se vozidlo začne chovat jako na ,,vodní hladině“.

Dsc06368

Smyková deska

Smyková deska nám slouží k vytvoření a následnému zvládnutí smyku zadní nápravy. Přestože se výrobci vozidel snaží o to, aby vozidla nebyla svojí povahou přetáčivá, jelikož následky tohoto smyku a potenciálního bočního nárazu jsou mnohem tragičtější než u smyku nedotáčivého. Přesto k těmto smykům dochází, nejčastěji příčinou vysoké rychlosti ve spojení s podceňovaným obutím vozidla.

Tuto krizovou situaci se naučíme postupně zvládat a bude pro Vás zážitkem, který si osvojíte a na silnici Vám tento návyk přinese užitečnou pomoc. Za smykovou deskou navazuje kluzná plocha s vodními clonami, která simuluje možnost vytvoření náhlé překážky.

Dsc06066

Zatáčka s kluzným povrchem

Zatáčka s kluzným povrchem a navazující asfaltovou částí slouží k tréninku průjezdu pod vlivem odstředivé síly vůči rychlosti vozidla, jelikož s narůstající rychlostí nám odstředivá síla roste. Opět si vyzkoušíte funkci asistenčních systémů v praxi a tuto plochu si zaručeně užijete.

197811998_325434258941096_8700379818474193838_n

Off-road polygon

Zážitková jízda pro uživatele vozidel s pohonem na všechny čtyři kola máme uměle vytvořenou technicko-terénní trať. Její součástí jsou technické překážky, příkrá stoupání a klesání, kolejiště a jiné obtížné výzvy. Zvláště vhodné pro trénink řidičů hasičů, policistů, ale i fandů off-road jízdy z řad široké veřejnosti. Náročnost a schopnosti kvalitního řidiče se dají ověřit v krátkém čase a na jednom místě v legálním prostředí včetně profesionální pomoci zkušených instruktorů jízdy v terénu s využitím veškerého zázemí přilehlé školící budovy.