Karting

Od sezóny 2016 došlo vzhledem k opakovaným stížnostem a návazných kontrolách a správních řízení ze strany Krajské hygienické stanice Pardubického kraje a Města Vysokého Mýta ke kontrolám měření hluku.

Proto budou účastnící všech akcí pořádaných na Autodromu náhodně měřeni a při překročení předepsaných hodnot pro jednotlivé sportovní disciplíny uvedené v ročenkách Federace automobilového sportu AČR a Federace motocyklového sportu AČR a porušení obecných předpisů platných pro ČR dle § 12 odst. 1 a 3 a přílohou č. 3 částí A nařízení vlády č 272/2011 Sb., o ochraně zdraví vyloučení před nepříznivými účinky hluku a vibrací, vyloučeni z akcí či jízd, bez nároků na jakékoli refundace. Ostatní dopravní prostředky musejí splňovat technickou kontrolu a homologované výfukové potrubí pro běžný provoz na pozemních komunikacích.

Logo

Karting (motokáry) 

Závody motokár si ve Vysokém Mýtě nesou dlouholetou tradici s počátky už v roce 1961, kdy se začal pořádat vysokomýtský čtverec.

Od té doby prošly obrovskou změnou a zejména v technice jsou závodní stroje na zcela jiné úrovni.

V současné době se Mistrovství České republiky a Pohár Autoklubu České republiky jede pod společným názvem, a to Czech Kart Open.

Ke stažení

  • Text

Ke stažení

Pardubický kraj poskytnul podporu při celoročním zabezpečení RLP od Záchranné služby PaK při závodech konaných na Autodromu VM.

Loga-fia-accr

Nejbližší akce

Všechny akce

Mapa areálu

Autodrom vysoké mýto - mapa areálu

Informace o závodní trati

Závodní dráha má možnost 4 variant průjezdů šikan.
Délka:1142 m / 1132 m / 1132 m / 1122 m
Délka startovního pole:140 m
Délka rovinky do první zatáčky:70 m
Šířka:8 - 12 m
Převýšení:11 m
Směr jízdy:po směru hodinových ručiček
Max. počet motokár v závodě:36
Max. počet motokár v tréninku:51
Povrch:asfalt