Supermoto

Od sezóny 2016 došlo vzhledem k opakovaným stížnostem a návazných kontrolách a správních řízení ze strany Krajské hygienické stanice Pardubického kraje a Města Vysokého Mýta ke kontrolám měření hluku.

Proto budou účastnící všech akcí pořádaných na Autodromu náhodně měřeni a při překročení předepsaných hodnot pro jednotlivé sportovní disciplíny uvedené v ročenkách Federace automobilového sportu AČR a Federace motocyklového sportu AČR a porušení obecných předpisů platných pro ČR dle § 12 odst. 1 a 3 a přílohou č. 3 částí A nařízení vlády č 272/2011 Sb., o ochraně zdraví vyloučení před nepříznivými účinky hluku a vibrací, vyloučeni z akcí či jízd, bez nároků na jakékoli refundace. Ostatní dopravní prostředky musejí splňovat technickou kontrolu a homologované výfukové potrubí pro běžný provoz na pozemních komunikacích.

Ep7020803

Supermoto

Atraktivní motocyklová disciplína křížící se mezi motokrosem a silničním závoděním.

Závodníky čeká kombinace asfaltového povrchu s off-road vložkou.

Off-road je tvořen z nezpevněného povrchu s motokrosovými překážkami v podobě tobogánů v zatáčkách a vysokými skoky, které jsou velmi atraktivní pro diváky.

Pardubický kraj poskytnul podporu při celoročním zabezpečení RLP od Záchranné služby PaK při závodech konaných na Autodromu VM.

Loga-fia-accr

Nejbližší akce

Všechny akce

Mapa areálu

Autodrom vysoké mýto - mapa areálu

Informace o závodní trati

Délka:1500 m
Délka startovního pole:140 m
Délka rovinky do první zatáčky:70 m
Šířka:8 - 12 m
Převýšení:11 m
Směr jízdy:po směru hodinových ručiček
Max. počet motocyklů v závodě:25
Max. počet motocyklů v tréninku:30
Povrch:asfalt: 1150 m, Off-road: 350 m