Automobilový slalom

Přesná definice podle standardních propozic z ní takto: Automobilový slalom (dále jen AS) je rychlostní závod na trati s pevným povrchem, kde se mění směr pomocí umělých zábran, čímž se snižuje rychlost. Obecný a jednoduchý překlad: 
Závody automobilového slalomu jsou pořádány na letištích, autodromech a dostatečně širokých silnicích, kde se za pomocí speciálních plastových kuželů mění směr a rychlost jízdy a stavba trati podléhá důmyslně vytvořeným bezpečnostním předpisům.

Jde tedy o poměrně bezpečné a levné závodění, které je pořádáno na úrovni mistrovství republiky, a u vybraných závodů mistrovství zóny Střední Evropy. Závody jsou pořádány pro širokou motoristickou veřejnost a na stejné trati se tak setkávají jak specialisté na slalom se sportovní licencí, tak jezdci „amatéři“ bez licence, kteří si zde mohou jen vyzkoušet pocity skutečných závodníků, prověřit své schopnosti či případně zdokonalit svoje jezdecké umění.

Vozidla jsou roztříděna do několika tříd od automobilů sériových až po skutečné slalomové speciály. Závodníci amatéři s řidičským průkazem skupiny „B“ si mohou zazávodit s běžnými vozidly, která jsou způsobilá do běžného provozu s platnou STK.

Autodrom vysoké mýto - slalom

Co potřebuji k účasti závodu AS?

  • automobil, který má platnou STK
  • současnou motoristickou přilbu

Zvláštností autoslalomu je, že mohou závodit i junioři od 14 let. Potřebují k tomu speciální licenci, souhlas rodičů, vozidlo s obsahem do 1400 ccm a na sedadle spolujezdce osobu starší 18 let.

Další informace na

www.autoslalom.cz

Ke stažení

  • Text

Ke stažení

  •  

Pardubický kraj poskytnul podporu při celoročním zabezpečení RLP od Záchranné služby PaK při závodech konaných na Autodromu VM.

Nejbližší akce

Všechny akce

Mapa areálu

Areál slalomAutodrom vysoké mýto - mapa areálu

Od sezóny 2016 došlo vzhledem k opakovaným stížnostem a návazných kontrolách a správních řízení ze strany Krajské hygienické stanice Pardubického kraje a Města Vysokého Mýta ke kontrolám měření hluku.

Proto budou účastnící všech akcí pořádaných na Autodromu náhodně měřeni a při překročení předepsaných hodnot pro jednotlivé sportovní disciplíny uvedené v ročenkách Federace automobilového sportu AČR a Federace motocyklového sportu AČR a porušení obecných předpisů platných pro ČR dle § 12 odst. 1 a 3 a přílohou č. 3 částí A nařízení vlády č 272/2011 Sb., o ochraně zdraví vyloučení před nepříznivými účinky hluku a vibrací, vyloučeni z akcí či jízd, bez nároků na jakékoli refundace. Ostatní dopravní prostředky musejí splňovat technickou kontrolu a homologované výfukové potrubí pro běžný provoz na pozemních komunikacích.