Supermoto


Supermoto je atraktivní motocyklová disciplína křížící se mezi motokrosem a silničním závoděním. Závodníky čeká kombinace asfaltového povrchu s off-road vložkou. Off-road je tvořen z nezpevněného povrchu s motokrosovými překážkami v podobě tobogánů v zatáčkách a vysokými skoky, které jsou velmi atraktivní pro diváky.


Od sezóny 2016 došlo vzhledem k opakovaným stížnostem a návazných kontrolách a správních řízení ze strany Krajské hygienické stanice Pardubického kraje a Města Vysokého Mýta ke kontrolám měření hluku.

Proto budou účastnící všech akcí pořádaných na Autodromu náhodně měřeni a při překročení předepsaných hodnot pro jednotlivé sportovní disciplíny uvedené v ročenkách Federace automobilového sportu AČR a Federace motocyklového sportu AČR a porušení obecných předpisů platných pro ČR dle § 12 odst. 1 a 3 a přílohou č. 3 částí A nařízení vlády č 272/2011 Sb., o ochraně zdraví vyloučení před nepříznivými účinky hluku a vibrací, vyloučeni z akcí či jízd, bez nároků na jakékoli refundace. Ostatní dopravní prostředky musejí splňovat technickou kontrolu a homologované výfukové potrubí pro běžný provoz na pozemních komunikacích.

 

Supermoto Academy pro děti od 6 do 12 let. 21. září 2018 ve Vysokém Mýtě

CZECHSUPERMOTO KLUB v AČR ve spolupráci s Autoklubem Karosa v AČR připravuje pod záštitou Autoklubu ČR na 21. září 2018 náborovou akci pro děti, které si budou chtít vyzkoušet motorky a své  dovednosti v rámci disciplíny Supermoto.
Na autodromu ve Vysokém Mýtě se v pátek 21. září 2018 uskuteční náborová akce Supermoto pro děti od 6 do 12 let. Autoklub Karosa je jedním z největších pořadatelů sportovně motoristických akcí v České republice a současně pořadatelem těch nejvýznamnějších závodů Supermoto v ČR.
Patronem akce jsou vicemistři světa Milan Sitnianský a Petr Vorlíček, který je dále i mistr Evropy, Německa, ČR a Anglie. Akce se v roli mentorů a instruktorů budou dále účastnit přední čeští jezdci, kteří budou účastníkům připraveni zodpovědět jejich otázky, či rady během celého dne.
Hlavními důvody vedoucí k myšlence projektu Supermoto - podpora mládeže - Supermoto Academy 2018 je především zatraktivnění a zpestření volného času dětí, seznámení dětí a rodičů s motocyklovým sportem, sportovní výchova mládeže v oblasti motorismu, a následným zvýšením počtu jezdců disciplíny Supermoto. Dále pak prohlubování získaných teoretických a především praktických znalostí mezi účastníky v používání bezpečnostních prvků, záludnosti a nebezpečí motorsportu (chování na trati, ovládání motocyklu, vlajková signalizace a pokyny pořadatelů) fyzická příprava, stravovací návyky sportovce, a další.
Po absolvování teoretických a praktických informací, účastníci sami absolvují ve skupinách, rozdělených dle věků, jednotlivé sekce Supermotové závodní trati ve Vysokém Mýtě. Praktické činnosti na trati budou probíhat částečně na jízdních kolech a částečně na připravených motocyklech včetně ochranných pomůcek (helma, rukavice, chránič páteře). Ochranné pomůcky budou jezdcům zapůjčeny. Účastníci si budou muset vzít pevnou obuv (nejlépe kotníkovou), dlouhé nohavice a rukáv a helmu na kolo. Při praktických jízdách budou účastníci vždy přesně instruováni dostatečným počtem instruktorů. Po absolvování akce všechny děti dostanou certifikát o účasti.
Pro koho je akce určena?
Zúčastnit se mohou děti ve věku 6 -12 let, které nejsou držiteli žádné motocyklové sportovní licence. U všech účastníků bude vyžadován písemný souhlas s jejich účastí od zákonných zástupců, a zároveň přítomnost těchto zákonných zástupců přímo na akci. Maximální počet účastníků je omezen počtem 40 dětí. Zájemce o účast na akci musí poslat přihlášku volnou formou na email david@czechsupermoto.cz jejíž součástí bude uvedení věku dítěte, výšky dítěte a kontaktního spojení.
Supermoto Academy bude zapsána a pojištěna prostřednictvím Autoklubu České republiky.
Věříme, že tato akce přispěje k propagaci Supermota a přivede mladé jezdce k této zajímavé disciplíně motocyklového sportu.


Organizační tým Supermoto acamedy
e-mail: david@czechsupermoto.cz

Události

Zatím není uložena žádná další událost.

Podpora Pardubického kraje

  • Pardubický kraj poskytnul podporu při celoročním zabezpečení RLP od Záchranné služby PaK při závodech konaných na Autodromu VM

Informace o závodní trati:

Délka: 1500 m
Délka startovního pole: 140 m
Délka rovinky do první zatáčky: 70 m
Šířka: 8 – 12 m
Převýšení: 11 m
Směr jízdy: po směru hodinových ručiček
Max. počet motocyklů v závodě: 25
Max. počet motocyklů v tréninku: 30
Povrch: asfalt: 1150 m, Off-road: 350 m
Držitel traťového rekordu:  
Čas nejrychlejšího kola:  
Datum: